Chladící smyčka

K čemu je chladící smyčka

Dva vývody z kotle DAKON ukončené gumovou krytkou. Proč tam jsou? K čemu slouží? Tyto dva vývody vám mohou zachránit dům od požáru nebo zničení rozvodů topení v kotelně popř. domě.
Je důležité číst návody, říkala už moje babička. Od té doby co jsem nechal přepravní tyče v pračce, kterou jsem zapnul jí musím dát za pravdu. Není nad osobní zkušenost.
Základem je pokud si připojujete kotel sami přečíst si návod, který je zabalený ke každému kotli. Z něj snadno zjistíte, že na tyto vývody se připojuje chladící smyčka.
 

Co je to chladící smyčka?

Chladící smyčka je zařízení, které reaguje na stav, kdy v kotli je vyšší teplota než 95 st. V tom okamžiku propustí skrze jeden vývod pomocí chladící smyčky studenou vodu do kotle a druhým vývodem zchlazená voda odchází do odpadu. Z toho plyne, že chladící smyčka musí být trvale zapojena na vodovodní řád.
Při nejhorší možné variantě pokud Vám chybí chladící smyčka nemusí a ani nebude pojišťovna plnit pojistné plnění z důvodu nedodržení podmínek montáže stanované výrobcem a ochránění kotle proti teplotě a tlaku.
 
chladící smyčka
chladící smyčka

Potřebujete zkontrolovat kotel na tuhá paliva nebo plynový kotel?